Deutsche Saatveredelung AG (DSV)
PDF Karta Produktu

PLANET

lucerna siewna

Odmiana lucerny siewnej PLANET cechuje się dużym i stabilnym plonowaniem w okresie użytkowania; daje duży plon suchej masy, potencjalnie 16-17 ton z hektara i blisko 3 tony białka rocznie. Rośliny wyróżniają się dobrą zimotrwałością, szybko odrastają wiosną i po koszeniach. Odmiana jest średnio podatna na wyleganie. Wykazuje dużą odporność na porażenie chorobami powodującymi więdnięcie pędów lucerny (werticiliozę i fuzariozę).

Odmianę można uprawiać we wszystkich rejonach Polski. W latach o dostatecznej ilości opadów najbardziej korzystny jest czterokrotny zbiór plonu w sezonie wegetacyjnym.
 
Lucerna PLANET otrzymała w 2014 roku na Targach Frma Bydła w Łodzi Złoty Medal za walory jakimi się cechuje oraz uznanie wśród rolników.

X
Uzywamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz dokonac zmiany ustawien dla plików cookies w Swojej przegladarce.