Deutsche Saatveredelung AG (DSV)
PDF Karta Produktu

TerraLife® - CoolSeason W

TerraLife® - CoolSeason W

Idealna na późne siewy i chłodniejsze regiony.

• bardzo dobra ochrona przed erozją podczas zimy
• dobre tworzenie struktury i próchnicy
• bardzo dobre odzyskiwanie składników pokarmowych

 

CoolSeason W (zimotrwała) to różnorodna gatunkowo mieszanka, składająca się zarówno z gatunków wymarzających jak i odpornych na wymarzanie. Dlatego składniki pokarmowe są wyjątkowo dobrze zmagazynowane, a ich wypłukiwanie skutecznie zatrzymane. Mieszanka traw, roślin bobowatych i krzyżowych jest struktorotwórcza i w idealny sposób prowadzi do tworzenia próchnicy. Ze względu na swój skład toleruje późne terminy siewu.

Tylko w mieszankach DSV kapusta abisyńska REDBONE.

Rzodkiew głęboko korzeniąca Deeptill jest innowacją w uprawie międzyplonów. Tworzy ona w przeciwieństwie do normalnej rzodkwi oleistej, bardzo gruby korzeń palowy, który może przebić się przez lekko zagęszczoną glebę. Jak wszystkie gatunki rzodkwi, także Deeptill nie powinna być zaorana na jesieni. W zimie dobrze wymarza i pozostawia głębokie puste przestrzenie, przez które ziemia może szybko się ogrzać na wiosnę. 

 

 

Rodzaj międzyplonu: międzyplon ścierniskowy/ozimy

Skład

UdziałGatunki
26% Bobowate
26% Krzyżowe
W przypadku niedostępności poszczególnych odmian/gatunków, zostaną one zastąpione przez inne o porównywalnej wartości.

Wskazówki uprawowe
Ilosć wysiewu25 - 30 kg/ha
Termin wysiewuod połowy sierpnia do połowy września
Użytkowaniena nawóz zielony
Płodozmianzboża, kukurydza, buraki cukrowe*, motylkowe

Wartości procentowe grup roślin bobowatych i krzyżowych podane przy opisach poszczególnych mieszanek oznaczają procent ilościowy nasion zawartych w tych mieszankach.

* Należy uwzględnić choroby płodozmianowe

X
Uzywamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym. Pamietaj, ze zawsze mozesz dokonac zmiany ustawien dla plików cookies w Swojej przegladarce.